Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaYoutube ile Para Kazanma2024 Yılında YouTube Shorts'tan Para Kazanma: Kazanmaya Nasıl Başlanır (1.000 Abone Olmasa...

2024 Yılında YouTube Shorts’tan Para Kazanma: Kazanmaya Nasıl Başlanır (1.000 Abone Olmasa Bile)

YouTube Shorts’tan para kazanmanın 8 yolu

Uygulama içi para kazanma araçlarından platformun ötesindeki gelir akışlarına kadar YouTube Shorts’tan para kazanmanın en iyi yollarından bazılarını burada bulabilirsiniz.

1. Shorts reklam gelir paylaşımı

YouTube Shorts reklam geliri paylaşım programı, içerik oluşturucuların Shorts görüntülemelerine göre para kazanmasına olanak tanır. YouTube’un içerik oluşturucuların ne kadar kazandığını belirlemek için yaptığı şey:

  1. Paylaşılabilir reklam geliri havuzu: Bu, Shorts arasında yayınlanan reklamlardan elde edilen toplam gelirdir. Bunun bir kısmı yaratıcıları ödüllendirmeye, bir kısmı da müzik için lisans maliyetlerini ödemeye gidiyor.
  2. İçerik üretici havuzunu hesaplayın: İçerik üretici havuzu, Shorts’un getirdiği görüntüleme sayısına ve bu Shorts’taki müzik kullanımına göre hesaplanır.
  3. İçerik üreticilere gelir payları dağıtın: İçerik üretici havuzunun payları, kısa videolarının izlenme sayısına bağlı olarak para kazanan Shorts içerik oluşturucularıyla ilişkilendirilir.
  4. İçerik oluşturucu ödemesi: Son olarak yaratıcı, kendisine tahsis edilen gelirin %45’ini alacaktır.

Bu gelir paylaşımı programından muhtemelen milyonlar kazanamayacaksınız ancak bu, YouTube Shorts’unuzdan para kazanmaya başlamanın güvenilir bir yoludur.

youtube shorts monetization 03
2024 Yılında YouTube Shorts'tan Para Kazanma: Kazanmaya Nasıl Başlanır (1.000 Abone Olmasa Bile) 2
İlginizi Çekebilir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER

Keşfet!

İlginizi Çekebilir!