Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaYoutube ile Para Kazanma2024 Yılında YouTube Shorts'tan Para Kazanma: Kazanmaya Nasıl Başlanır (1.000 Abone Olmasa...

2024 Yılında YouTube Shorts’tan Para Kazanma: Kazanmaya Nasıl Başlanır (1.000 Abone Olmasa Bile)

YouTube Shorts’tan Para Kazanma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

YouTube Shorts’tan para kazanabilir miyim?

Evet, YouTube Shorts’tan para kazanabilirsiniz. İki katman mevcuttur:

  • 1.000 abone ve son 90 günde 10 milyon Shorts görüntülemesi: YouTube İş Ortağı Programına (YPP) katılabilir ve reklam geliri, Super Chat, Super Stickers, Kanal Üyelikleri ve YouTube Alışveriş gibi tüm para kazanma özelliklerini kullanabilirsiniz.
  • 500 abone, son 90 gün içinde 3 yükleme ve 3.000 saat izlenme veya 3 milyon Shorts görüntülemesi: Daha sınırlı bir para kazanma katmanına katılabilir ve YouTube’un hayran bağışı özelliklerine (Super Chat, Super Stickers ve Kanal Üyelikleri) ve YouTube Alışveriş’e erişebilirsiniz.

YouTube Shorts’tan ne kadar para kazanabilirim?

Kazancınız, bin başına gelirinize (RPM) ve videolarınızın görüntüleme sayısına bağlıdır. RPM, videolarınızda gösterilen reklamlardan elde edilen gelirin 1.000 görüntüleme başına düşen tutarıdır.

  • Bazı içerik oluşturucular, BGBG’lerinin 0,04 ABD doları civarında olduğunu bildiriyor. Bu, 1.000 Shorts görüntülemesi için 4 ABD doları ve 1 milyon Shorts görüntülemesi için 4.000 ABD doları anlamına gelir.
  • Diğer içerik oluşturucular, gördükleri en yüksek BGBG’nin 0,07 ABD doları olduğunu söylüyor. Bu, 1.000 Shorts görüntülemesi için 7 ABD doları ve 1 milyon Shorts görüntülemesi için 7.000 ABD doları anlamına gelir.

1.000 abonem olmadan YouTube Shorts’tan para kazanabilir miyim?

Evet, bazı yollarla 1.000 aboneden az sayıda Shorts’tan para kazanabilirsiniz:

  • Hayran bağışları: Super Chat ve Super Stickers gibi hayran bağışlarını kabul edebilirsiniz.
  • Ürün satışı: Kendi dijital ürünlerinizi veya ürünlerinizi tanıtmak için Shorts kullanabilirsiniz.
  • Bağlı kuruluş pazarlamacılığı: Bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla ürün veya hizmetleri tanıtın ve satış başına komisyon kazanın.
  • Markalarla ortaklık: Sponsorluklar veya ürün yerleştirme yoluyla para kazanabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER

Keşfet!

İlginizi Çekebilir!